hrvatska

Македонија

Пристигнаа 20 илјади вакцини „Астра зенека“ донација од Хрватска

А1он
Утрово во земјава пристигнаа 20.000 вакцини на „Астра зенека“, донација од Хрватска. Вакцините веќе од следната недела ќе бидат дистрибуирани по вакциналните пунктови низ земјата.
Регион

ВИДЕО: Газдарица нападна туристи во Хрватска, ѝ ги тргнале лежалките од јавна плажа

А1он
Хрватската полиција отвори истрага против жена која стопанисува со плажа на хрватскиот остров Брач, откако беше објавена снимка на која се гледа како таа се
Регион

На возачот на косовскиот автобус му се заканува казна од 15 години затвор

А1он
Возачот на автобусот, во кој вчера загинаа 10 лица, а над 40 се повредени во близина на Славонски Брод, денеска ќе се појави пред Државното
Регион

(ВИДЕО) Видов повредени, загинати, луѓе без рака: патник ги опиша страшните детали од несреќата во Хрватска

А1он
Патник од косовскиот автобус што утрово излета од автопатот кај Славонски Брод и се преврте, го опиша страшниот момент кога се случила несреќата. Патникот Рамо
Регион

Милановиќ и Грлиќ Радман изразија сочувство за трагичната несреќа на косовскиот автобус

А1он
Хрватскиот претседател, Зоран Милановиќ, и шефот на дипломатијата, Гордан Грлиќ Радман, изразија сочувство до народот на Косово и семејствата на жртвите од трагичната несреќа што
Регион

ВИДЕО: Десетмина загинати и 45 повредени кога автобус од Косово излета од автопат кај Славонски Брод

А1он
Во автобуската несреќа што утринава се случи на автопатот во близина на наплатните рампи кај Славонски Брод досега има 10 мртви и 45 повредени патници
Регион

Хрватска: Малите стопанственици ја тужат државата поради епидемиолошките мерки

А1он
Малите стопанственици од Хрватска, здружени во организацијата „Гласот на претприемачот“, ќе поднесат тужба против владата на земјата, поради епидемиолошките мерки кои беа воведени за да
Регион

ВИДЕО: Идни хрватски полицајци играа српско оро, академијата ја избрка студентката што снимала

А1он
Полициската академија „Јосип Јовиќ“ во Загреб денеска се огласи по повод снимката која беше објавена деновиве, на која се гледа како група питомци, идни хрватски