mma

Регион

Објавени снимки од апсењето на познатиот српски ММА борец кој е еден од трите најголеми криминалци во Шпанија

А1он
На почетокот на годината во Палма де Мајорка беа уапсени Стефан Милојевиќ, синот на поранешниот фудбалер Горан Милојевиќ и братучед на поранешниот тренер на црвено-белите,
Спорт

Уникатната серија продолжи: Џон Џонс со контроверзна победа над Рејес

А1он
Џон Џонс (26-1 ММА, 20-1 УФЦ) ја продолжи својата легендарна серија од шампионски одбрани со едногласна одлука во инаку неизвесната голема битка против кандидатот Доминик
Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Тројца насилници го претепаа ММА борецот Кузнецов во Москва

А1он
Тројца напаѓачи го претепаа рускиот ММА борец, Дмитриј Кузнецов, сред улица во Москва. Инцидентот се случил на 13 декември во населбата Бибирјево, но за тоа
Спорт

Нурмагомедов се огласи по тешката казна: Разбудете ме кога сè ќе заврши

А1он
Рускиот ММА борец, Хабиб Нурмагомедов, вчера доби жестока казна откако беше сослушан пред комисијата на Невада по инцидентите по натпреварот со Конор Мекгрегор. Хабиб, кој