fudbal argentina

Спорт

Тите: Меси ми рече да ја задржам устата затворена

А1он
Бразилскиот селектор Тите влезе во расправија со ѕвездата на Аргентина, Лионел Меси, кој го постигна единствениот гол во контролната меѓу двата јужноамерикански гиганти во Ријад,
Спорт

Меси: Не би ги заменил трофеите со Барса за светска титула со Аргентина

А1он
Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси беше категоричен дека нема да ги менува сите свои трофеи со Каталонците за светска титула со Аргентина. Петкратниот освојувач на
Спорт

Млад аргентински фудбалер загина на забава, попуштила оградата од терасата на шести спрат!

А1он
Аргентинскиот фудбалер Езекијел Есперон трагично насрада во Буенос Аирес за време на една забава. 23-годишниот фудбалер се забавувал со пријателите на тераса на шести спрат,
Спорт

Марадона раскажа како го научил Меси да изведува казнени удари

А1он
Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Марадона кажа како го научил напаѓачот на Барселона, Лионел Меси да ги изведува слободните удари. – Меси е
Спорт

Сала и Ибонсон биле изложени на јаглерод моноксид пред авионската несреќа

А1он
Високо ниво на јаглерод моноксид е пронајдено во крвта на аргентинскиот играч Емилијано Сала, соопштија истражителите, а според информациите, и пилотот на авионот бил изложен