Германија испушти победа над Аргентина

Од:

Во пријателски фудбалски натпревар одигран синоќа во Дортмунд, Германија и Аргентија одиграа нерешено 2:2. Германците не успеаја да победат иако имаа водство со 2:0 до 66. минута.

Стрелци на головите за домаќините беа Серж Гнабри и Каи Хаврц. Аргентина изедначи преку Лукас Алари и Лукас Окампос.

За Аргентина на овој меч не настапи нејзиниот најдобар играч Лионел Меси.

Би можело да ве интересира

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

А1он

Боатенг: Можам да кажам дека ќе останам во Баерн, тренерот Флик ми верува

А1он

Баерн забележа уште една нова победа

А1он

Хумелс прослави јубилеј, го одигра 250 натпревар за Дортмунд

А1он

Румениге: Со Интер ќе разговараме за Перишиќ, откако тој ќе одигра неколку натпревари

Ана Ололовска

Кан: Со продолжување на договорот, Ноер испрати силен сигнал

Ана Ололовска