Меси спие со трофејот од СП

Од:

Цела Аргентина се подготвува за луда забава откако репрезентацијата на оваа земја по третпат во својата историја стана светски шампион. „Гаучосите“ предводени од Лионел Скалони триумфираа во епска драма против Франција и ги симнаа од тронот „петлите“, а Лионел Меси го исполни својот најголем сон.

Аргентинците околу 4 часот наутро по локално време пристигнаа во Буенос Аирес, продефилираа со отворен автобус, а потоа заминаа во хотел да отспијат и да се одморат за големата журка која допрва ќе следува.

Меси спие со трофејот од Светското првенство.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Мајстории на Меси на отворањето на новата сезона

„Тајм“ го прогласи аргентинскиот фудбалер Лионел Меси за спортист на годината

Горан Наумовски

Шпански медиуми: Меси ја изневерил сопругата со новинарка која ја следи репрезентацијата

Новиот, можеби последен, дуел меѓу Меси и Роналдо во февруари во Саудиска Арабија

Откриени резултатите-познато кој годинава ќе ја освои Златната топка

Главниот услов за враќање на Меси во Барселона е исполнет, одлуката останува на него