(ВИДЕО) Избегната трагедија: Меси ќе настрадаше само што пристигна во Буенос Аирес

Од:

Аргентинците допатуваа во Буенос Аирес и во отворен автобус продефилираа низ улиците на градот иако по локално време е 4 часот наутро. Големата фешта се подготвува за подоцна, а церемонија можеше да се претвори во трагедија.

Лионел Меси и уште четворица фудбалери можеа да настрадаат од кабли откако седеа на нависокиот дел од платформата на автобусот.

За среќа, во последен миг ја забележаа опасноста и ги наведнаа главите за да избегнат евентуални повреди.

Би можело да ве интересира

Меси го напушти теренот повреден, по него сета публика си замина

Предраг Петровиќ

Телохранителот на Меси месечно заработува цело богатство

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Се испотепаа пред стадион поради Меси, маж и жена со тупаници против двајца мажи

(ВИДЕО) Деби на Меси во САД: Гол од слободен удар и делириум на стадионот

Меси ненадејно се појави на пазарење во супермаркет и предизвика вистинско бунило

Предраг Петровиќ

Фудбалерот избркан, за да може Меси да потпише за Интер Мајами

Предраг Петровиќ