Освалдо се враќа во игра

Од:

Поранешниот играч на Фиорентина, Рома, Интер, Јувентус, Болоња, Порто, Саутемптон и Бока Јуниорс, Дани Освалдо, наскоро ќе се врати на теренот.

dobivaj vesti na viber

Напаѓачот, кој се повлече од фудбалот во 2016 година, по само три натпревари за Бока Јуниорс, може да го засили аргентински Банфилд, информира „Оле“.

За време на својата пауза, Освалдо работеше со својот рок бенд, наречен „Барио Вијехо“ и заврши на третото место во италијанската верзија на „Танцување со Sвездите“.

Според „Оле“, 34-годишниот Освалдо ќе потпише шестмесечен договор со Банфилд, каде тренерот до септември беше уште едно славно име во фудбалот Апенините – Хернан Креспо.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Меси ја однесе Аргентина во четвртфинале и дуел со Холандија

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Чудо во Катар: Саудиска Арабија ја шокираше Аргентина

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Ужас во Аргентина: Натпреварот на Бока прекинат поради тепачка меѓу навивачи и полиција, има жртви

Ана Ололовска

Маскерано ја презема тренерската функција во репрезентацијата на Аргентина до 20 години

Ана Ололовска

Тренерско деби на Маскерано на клупата на Аргентина

А1он

Меси може да игра со Уругвај и Бразил, тренира со репрезентацијата на Аргентина

Ана Ололовска