Тите: Меси ми рече да ја задржам устата затворена

Од:

Бразилскиот селектор Тите влезе во расправија со ѕвездата на Аргентина, Лионел Меси, кој го постигна единствениот гол во контролната меѓу двата јужноамерикански гиганти во Ријад, Саудиска Арабија.

dobivaj vesti na viber

– Сакав судијата да му покаже жолт картон, бидејќи си заслужува. Меси ми рече да ја задржам устата затворена и јас му одговорив со истото. Не сакам повеќе да разговарам за тоа. Ваков натпревар треба да го води добар судија, прокоментира Тите после натпреварот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Меси ја однесе Аргентина во четвртфинале и дуел со Холандија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Бразил е во осминафинале, со триумфот над Швајцарија одигра и за Србија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Србија потклекна пред Бразил

Меси по саудиското „фијаско“: Нема изговори за ваков пораз

(ВИДЕО) Чудо во Катар: Саудиска Арабија ја шокираше Аргентина

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Ужас во Аргентина: Натпреварот на Бока прекинат поради тепачка меѓу навивачи и полиција, има жртви

Ана Ололовска