Меси: Не би ги заменил трофеите со Барса за светска титула со Аргентина

Од:

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси беше категоричен дека нема да ги менува сите свои трофеи со Каталонците за светска титула со Аргентина. Петкратниот освојувач на „Златната топка“ честопати е критикуван за неговиот настап со националниот дрес и недостатокот на успеси со Аргентина.

dobivaj vesti na viber

Сепак, Меси е задоволен од неговата кариера досега и не би сменил ништо во неа. Со екипата на Барселона, Меси има освоено 34 трофеи, од кои 10 се титули во Ла Лига.

– Секако, би се радувал да бидам светски шампион. Сепак, не мислам дека би заменил нешто во мојата кариера, за да станам таков. Тоа ми беше дадено, тоа ми го даде Господ. Не можам да посакам повеќе. Добив многу повеќе отколку што некогаш замислував, рече Меси.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Меси ја однесе Аргентина во четвртфинале и дуел со Холандија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Шпанците немаа милост за Костарика

(ВИДЕО) Чудо во Катар: Саудиска Арабија ја шокираше Аргентина

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Ужас во Аргентина: Натпреварот на Бока прекинат поради тепачка меѓу навивачи и полиција, има жртви

Ана Ололовска

Најдобриот играч ја напушта Валенсија и се сели на Островот

Горан Наумовски

Поради транспарент Вукчевиќ си замина од ФК Лапи

Горан Наумовски