Лавеци ја заврши фудбалската кариера

Од:

Поранешниот аргентински репрезентативец Езекиел Лавеци ја заврши фудбалската кариера. Тој ја објави веста на социјалните мрежи, придружена со колаж од неговите фотографии на теренот.

dobivaj vesti na viber

– Ова беа неверојатни години од оваа приказна. Години обележани со учење, уникатни моменти и многу моменти што ќе останат во моето срце засекогаш. Засекогаш ќе бидам благодарен на оние што останаа до мене во оваа авантура. Со многу емоции, се збогувам од најубавиот период, што ми го даде животот. Бев многу среќен, напиша 34-годишниот Ловеци.

Напаѓачот ги носеше дресовите на Естудијантес, Џенова, Сан Лоренцо, Наполи, Пари Сен Жермен и Хебеј Чајна. За својата земја одигра 51 натпревар и постигна 9 гола.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Меси ја однесе Аргентина во четвртфинале и дуел со Холандија

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Чудо во Катар: Саудиска Арабија ја шокираше Аргентина

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Ужас во Аргентина: Натпреварот на Бока прекинат поради тепачка меѓу навивачи и полиција, има жртви

Ана Ололовска

Маскерано ја презема тренерската функција во репрезентацијата на Аргентина до 20 години

Ана Ололовска

Тренерско деби на Маскерано на клупата на Аргентина

А1он

Меси може да игра со Уругвај и Бразил, тренира со репрезентацијата на Аргентина

Ана Ололовска