fudbal argentina

Спорт

Меси и репрезентативните колеги ги бојкотираат аргентинските новинари

А1он
Најдобриот аргентинскиот играч Лионел Меси објави бојкот кон претставниците на медиумите во неговата земја поради обвинувањата дека неговиот соиграч Езекиел Лавеци пушел марихуана во тренинг
Спорт

Меси за камен-темелник заработи три и пол милиони евра

А1он
Еден од најдобрите светски фудбалери Лионел Меси за патувањето во Габон каде присуствуваше на поставување камен-темелник на стадион заработи 3,5 милиони евра, тврди францускиот весник
Спорт

Бразил ја победи Аргентина во пријателски натпревар

А1он
Во пријателски фудбалски натпревар одигран попладнево во Кина, селекцијата на Бразил ја совлада Аргентина со 2:0. На дуелот меѓу „лутите„ латино-американски ривали, одигран во Пекинг
Спорт

Прв трофеј за Сан Лоренцо во Копа Либертадорес

А1он
Аргентинската екипата Сан Лоренцо за првпат во својата историја успеа да го освои трофејот во најпрестижното јужноамериканско клупско натпреварување Копа Либертадорес. Сан Лоренцо ноќеска во реваншот
Спорт

Аргентина и Италија ќе играат во чест на папата

А1он
Фудбалските репрезентации на Италија и Аргентина се договорија да одиграат пријателски натпревар во чест на поглаварот на Римокатоличката црква папата Францис. Италијанската фудбалска федерација соопшти дека
Спорт

ВИДЕО: Цел стадион плачеше: За прв пат во 108 години се во втора лига

А1он
Фудбалерите на Индепендиенте во сабота вечерта останаа поразени на домашен терен од Сан Лорензо со 1-0 и на тој начин ја изгубија секоја можност да