Спектакуларен дочек за Тевез на „Ла Бомбоњера“

Од:

Повеќе од четириесет илјади навивачи на стадионот „Ла Бомбоњера“ во Буенос Аирес го пречекаа Карлос Тевез при неговото враќање во Бока Јуниорс.

Тевез се врати во „својот“ клуб по 11 години, а на неговиот дочек беше аргентинската фудбалска легенда Марадона кој направи посебен транспарент како благодарност за враќањето на сонародникот.

Претходните 11 години Тевез настапуваше во Европа во Вест Хем, Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Јувентус.

– Нема поубаво чувство за мене од денешното. Овој ден ќе го паметам цел живот. Ова е мој дом, тука почнав со фудбалот и сакам тука да завршам. Се наоѓам во топ форма, изјави Тевез.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Професионален голман двапати спречи момче да постигне гол за неговиот роденден и ја згрози јавноста

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Каков хаос: Фудбалот стана ватерполо-судијата го продолжи мечот за 42 минути сред невреме

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Груби за играњето фудбал: Јас дриблам, а градоначалникот на Тирана даде гол со пета

Орце Костов

Лука Станковски го постигна првиот гол за Горица

Познат фудбалер во критична состојба по троен мозочен удар, лекарите се борат за неговиот живот

Ана Ололовска

Савичевиќ: Само во Хрватска има култ кон репрезентацијата и затоа се успешни