ВИДЕО: Цел стадион плачеше: За прв пат во 108 години се во втора лига

Од:

Фудбалерите на Индепендиенте во сабота вечерта останаа поразени на домашен терен од Сан Лорензо со 1-0 и на тој начин ја изгубија секоја можност да останат во елитата.

Индепендиенте за прв пат во својата историја која трае 108 година, испадна од првата лига.

FBL-ARGENTINA.-INDEPENDIENTE-SAN LORENZO

-Денес сум со мојот тим. Голем клуб сме и ќе се вратиме-напиша на својот профил на „Твитер“, фудбалерот Серхио Агуеро, кој од 2003 до 2006 година го носеше црвениот дрес на овој клуб.

FBL-ARGENTINA.-INDEPENDIENTE-SAN LORENZO

Инаку овој фудбалски клуб дури 16 пати беше првак на Аргентина, седум пати го освои Купот на Либертадорес, додека два пати беше првак на светот.

FBL-ARGENTINA.-INDEPENDIENTE-SAN LORENZO FBL-ARGENTINA.-INDEPENDIENTE-SAN LORENZO

Елена Георгиевска

Би можело да ве интересира

Мароко го совлада Бразил

ВИДЕО: Аргентина ја совлада Панама со 2:0, Меси со 800 гола во кариерата

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Професионален голман двапати спречи момче да постигне гол за неговиот роденден и ја згрози јавноста

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Каков хаос: Фудбалот стана ватерполо-судијата го продолжи мечот за 42 минути сред невреме

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Груби за играњето фудбал: Јас дриблам, а градоначалникот на Тирана даде гол со пета

Орце Костов

Лука Станковски го постигна првиот гол за Горица