Меси за камен-темелник заработи три и пол милиони евра

Од:

Еден од најдобрите светски фудбалери Лионел Меси за патувањето во Габон каде присуствуваше на поставување камен-темелник на стадион заработи 3,5 милиони евра, тврди францускиот весник „Франс фудбал“.

Меси во Габон отпатувал на покана на претседателот на африканската земја Омар Бонго.

Габон ги почна подготовките за организација на Купот на африканските нации во 2017 година, а стадионот во чие поставување камен-темелник, учествуваше и Аргентинецот, треба да биде готов пред крајот на 2016 година.

Би можело да ве интересира

Милијардер од Оман понуди 1.000.000 долари за наметката на Меси

ПСЖ ја победи Барселона, Меси ќе остане во Париз и следната сезона

Лионел Меси на аргентинска банкота

Меси спие со трофејот од СП

(ВИДЕО) Избегната трагедија: Меси ќе настрадаше само што пристигна во Буенос Аирес

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Светските прваци ја донесоа титулата во Аргентина: Спектакулрен пречек во Буенос Аирес

Катерина Павлова-Николовска