Меси за камен-темелник заработи три и пол милиони евра

Од:

Еден од најдобрите светски фудбалери Лионел Меси за патувањето во Габон каде присуствуваше на поставување камен-темелник на стадион заработи 3,5 милиони евра, тврди францускиот весник „Франс фудбал“.

Меси во Габон отпатувал на покана на претседателот на африканската земја Омар Бонго.

Габон ги почна подготовките за организација на Купот на африканските нации во 2017 година, а стадионот во чие поставување камен-темелник, учествуваше и Аргентинецот, треба да биде готов пред крајот на 2016 година.

Би можело да ве интересира

„Тајм“ го прогласи аргентинскиот фудбалер Лионел Меси за спортист на годината

Горан Наумовски

Новиот, можеби последен, дуел меѓу Меси и Роналдо во февруари во Саудиска Арабија

Хјустон го победи Интер и го освои УС Опен Купот, Меси натпреварот го следеше од трибините

Телохранителот на Меси доби интересна бизнис понуда

Телохранителот на Меси има нова функција додека трае натпреварот

Меси: Интер Мајами може да го освои финалето на Лига купот