Хјустон го победи Интер и го освои УС Опен Купот, Меси натпреварот го следеше од трибините

Од:

Фудбалерите на Хјустон Динамо го освоија Отворениот куп на САД, откако утринава го совладаа Интер од Мајами со резултат 2:1.

Головите за тимот од Хјустон ги постигнаа Грифин Дорси во 24. минута и Амин Баси од пенал во 33. минута. Единствениот стрелец за Интер беше Џозеф Мартино во 92. минута.

Тимот од Мајами настапи без повредените Жорди Алба и Лионел Меси, кои го следеа натпреварот од трибините. Хјустон го освои вториот УС Опен во клупската историја.

Би можело да ве интересира

САД: Полицијата уапси маж кој пукаше пред синагога

Напаѓачот од Лас Вегас, долгогодишен професор, имал листа за отстрел

„Тајм“ го прогласи аргентинскиот фудбалер Лионел Меси за спортист на годината

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пукотница на Универзитетот во Лас Вегас, американските медиуми јавуваат за повеќе жртви

Горан Наумовски

Кочо Анѓушев и неговата фамилија ставени на црната листа на САД

А1он

Бркале сериски убиец, а тој бил во затвор