Хјустон го победи Интер и го освои УС Опен Купот, Меси натпреварот го следеше од трибините

Фудбалерите на Хјустон Динамо го освоија Отворениот куп на САД, откако утринава го совладаа Интер од Мајами со резултат 2:1.

Головите за тимот од Хјустон ги постигнаа Грифин Дорси во 24. минута и Амин Баси од пенал во 33. минута. Единствениот стрелец за Интер беше Џозеф Мартино во 92. минута.

Тимот од Мајами настапи без повредените Жорди Алба и Лионел Меси, кои го следеа натпреварот од трибините. Хјустон го освои вториот УС Опен во клупската историја.

Повеќе од 100 пожарникари се борат со шумскиот пожар во Јута

САД: Ќе работиме со Северна Македонија и Грција да го одржaт Договорот од Преспа

Во САД се пронајдени 200 деца кои се бараа како исчезнати

Американските бази во Европа во состојба на готовност поради можни терористички напади

Вашингтон пост: Од почетокот на војната, САД му дадоа на Израел 6,5 милијарди долари помош

Нова трагедијата во Флорида: Девојче почина во вжештен автомобил