fatmir bitikji

Македонија

Вицепремиерот Битиќи е позитивен на коронавирусот

А1он
Заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи на Фејсбук објави дека е позитивен на Ковид-19.
Македонија

Вицепремиерот Битиќи оди во самоизолација поради контакт со заразен од Ковид-19

А1он
Фатмир Битиќи, заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори, оди во изолација поради контакт со заразено лице од коронавирусот.
Економија

Заев и Битиќи на средба со оштетените штедачи од „Еуростандард банка“: Ќе ги поддржиме сите законски механизми за ефикасни решенија за обесштетување

А1он
Премиерот Зоран Заев, придружуван од  вицепремиерот Фатмир Битиќи, се сретна со претставниците на Здружението на оштетени граѓани од „Еуростандард банка“. На средбата претставниците на оштетените
Економија

Битиќи: Ќе се фокусираме на економијата, таа носи добро за секој граѓанин

А1он
Владата во наредниот четиригодишен мандат ќе се посвети во најголем дел на економијата бидејќи тоа е нешто што ќе донесе подобар живот и стандард за
Економија

ВИДЕО: Се уште не се знае што точно ќе содржи четвртиот сет економски мерки

Искра Манојлоска
Се уште е во процес на консултации како ќе изгледа и што ќе содржи четвриот сет економски мерки за помош на граѓаните погодени од корона-кризата,
Економија

Заев и Битиќи се сретнаа со претседателот на Грчката бизнис асоцијација во Македонија

А1он
Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменикот на претседателот на Владата за економски прашања, Фатмир Битиќи, се сретна со Арис Влахос, претседател на Грчката бизнис асоцијација
Економија

Битиќи: Владата ќе направи максимални напори за поддршка на угостителството и туризмот

А1он
Угостителството и туризмот сé уште се далеку од посакуваното ниво, но Владата ќе направи максимални напори да ги поддржи вработените и компаниите од овие сектори
Економија

Викендот без ДДВ преместен во септември, треба да го потврди новата влада

Маја Илиевска-Пачемска
Викендот без ДДВ, најавен за август, ќе се одржи во септември. Фатмир Битиќи, економски советник на премиерот, вели дека за да се случи викенд во