EBR

Македонија

Крводарителска акција на припадниците на Единицата за брзо распоредување

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека припадниците на Единицата за брзо распоредување во кругот на Полицискиот центар „Ѓорче Петров“ учествуваа во крводарителска акција, во
Македонија

ФОТО: Завршна вежба за спасување заложници и извлекување на ВИП личности

А1он
Во касарната во Ѓорче Петров денеска се одржа завршна вежба за упад, спасување на заложници, неутрализирање на терористи и извлекување на ВИП личности. Завршната вежба
Македонија

Вежба на ЕБР и ПЕП за тактики при употреба на водени топови

А1он
Припадниците на Единицата за брзо распоредување и на Посебната единица за поддршка при Министерството за внатрешни работи денеска ќе изведат завршна вежба насловена „Оперативни тактики
Македонија

(ВИДЕО) Според Чавков не е употребена физичка сила за време на изборот на студентски лидер

А1он
Министерот за внатрешни работи, Митко Чавков смета дека не е употребена физичка сила за време на изборот на студентски лидер. Наредбата за распоредување припадници на
Македонија

(ВИДЕО) Петкова: Има повредени студенти при интервенцијата на ЕБР, точна бројка во текот на денот

А1он
Се уште немаме официјална бројка за повредени студенти, информацијата ќе ја кажеме во текот на денот, рече Магдалена Петкова од Студентскиот пленум на прашање колку
Македонија

(ВИДЕО) Силна полиција: Тепа и влече студентки пред СПУКМ

А1он
Единицата за брзо распоредување примени сила на студентки кои ги влечеше по земја за да ги изнесе од седиштетото на СПУКМ. Полицијата ги обезбедуваше тие
Македонија

Тензично пред СПУКМ: ЕБР почна да ги турка студентите од Пленумот

А1он
Голем број припадници на Единицата за брзо распоредување ги турка членовите на Студенткиот пленум, за да го ослободи просторот пред седиштето на СПУКМ, каде во