Тензично пред СПУКМ: ЕБР почна да ги турка студентите од Пленумот

Од:

Голем број припадници на Единицата за брзо распоредување ги турка членовите на Студенткиот пленум, за да го ослободи просторот пред седиштето на СПУКМ, каде во седиштето се кријат и се заклучени од внатре претседателот со истечен мандат и неколкумина кои ги зедоа со сила гласачките кутии. За голем дел од учесниците во изнесувањето на кутиите е веќе познато дека се членови на УМС на ВМРО-ДПМНЕ.

Студентите извикуваат “Стоп за полициската бруталност“.

Би можело да ве интересира

Крводарителска акција на припадниците на Единицата за брзо распоредување

А1он

ФОТО: Завршна вежба за спасување заложници и извлекување на ВИП личности

Наум Локоски

Ставени во функција 15 специјални комби возила за ЕБР

Ана Ололовска

Вежба на ЕБР и ПЕП за тактики при употреба на водени топови

Ана Ололовска

Студентски Пленум: УКИМ се обидува да ни протне нашминкана варијанта на криминалниот СПУКМ

Ана Ололовска

Злоупотребено името Студентски Пленум: Формирани две здруженија со името на Пленумот од непознати лица

Ана Ололовска