Вежба на ЕБР и ПЕП за тактики при употреба на водени топови

Од:

Припадниците на Единицата за брзо распоредување и на Посебната единица за поддршка при Министерството за внатрешни работи денеска ќе изведат завршна вежба насловена „Оперативни тактики при употреба на водени топови“.

Вежбата е во организација на Француската амбасада во Македонија.

Најавено е присуство на директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков и амбасадорот на Франција во Македонија, Кристиан Тимоние.

Би можело да ве интересира

Полициска акција низ скопски локали: Деветмина приведени, пронајдена дрога

ВИДЕО: „Дивиот“ забавен парк кај „Борис Трајковски“ ќе биде отстранет

МВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете

Уапсен кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот Јанчев

Кумановец загина во тешка сообраќајна несреќа кај Агино село

Пронашле граната, ја однеле во полициска станица во Берово