Крводарителска акција на припадниците на Единицата за брзо распоредување

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека припадниците на Единицата за брзо распоредување во кругот на Полицискиот центар „Ѓорче Петров“ учествуваа во крводарителска акција, во соработка со Црвен крст од Општина Карпош и Институтот за трансфузиона медицина од Скопје.

Во крводарителската акција што беше организирана во пресрет на претстојниот јубилеј, 20-години од формирањето на Единицата активно учествуваа 35 припадници на Единицата за брзо распоредување.

Би можело да ве интересира

Со плати под просечната, новинарите даруваа крв и го одбележаа Светскиот ден на медиумите – 3 мај

Орце Костов

Затворениците од затворот во Шутка донираа крв за повредените во Украина

Kрводарителска акција во знак на сеќавање на скопскиот земјотрес

Ана Ололовска

Крводарителска акција на матурантите од училиштето „Мирко Милески” во Кичево

А1он

Крводарителска акција во Велес, собрани 63 крвни единици

А1он

Припадници на Армијата даруваа крв

А1он