(ВИДЕО) Петкова: Има повредени студенти при интервенцијата на ЕБР, точна бројка во текот на денот

Од:

Се уште немаме официјална бројка за повредени студенти, информацијата ќе ја кажеме во текот на денот, рече Магдалена Петкова од Студентскиот пленум на прашање колку студенти се повредени при интервенцијата на ЕБР.

– Од наша страна немаше никаков обид за насилно одземање на кутиите на Студентскиот парламент, напротив ние се буневме само за нерегуларностите што се случуваа на факултетите, односно при изборот на претседател на Студентскиот парламент. Немаше никакво туркање, ниту намера од наша страна да се земат тие кутии, никаква намера, рече Петкова.

Би можело да ве интересира

Крводарителска акција на припадниците на Единицата за брзо распоредување

А1он

ФОТО: Завршна вежба за спасување заложници и извлекување на ВИП личности

Наум Локоски

Ставени во функција 15 специјални комби возила за ЕБР

Ана Ололовска

Вежба на ЕБР и ПЕП за тактики при употреба на водени топови

Ана Ололовска

Студентски Пленум: УКИМ се обидува да ни протне нашминкана варијанта на криминалниот СПУКМ

Ана Ололовска

Злоупотребено името Студентски Пленум: Формирани две здруженија со името на Пленумот од непознати лица

Ана Ололовска