dzambaski

Македонија

Пешевска до Џамбаски: Вие сте срам не само за Бугарија, туку и за функцијата европратеник

А1он
„Накратко сакам само да ги дообјаснам некои работи на колегата Џамбаски. Вчера очигледно не сте ме разбрале и тоа е доказ дека говориме на различен
Македонија

МНР: Безбедносните органи сериозно да ги земат предвид изјавите на Џамбаски и да донесат одлука за негов ограничен пристап во земјава

А1он
Министерството за надворешни работи уште еднаш остро реагираше со осуда за изјавите на европратеникот Џамбаски за што по дипломатски пат го известува и Министерството за
Македонија

(ВИДЕО) Џамбаски: Димитар Ковачевски му го носеше кафето на Заев, името му е бугарска Али Експрес верзија

Орце Костов
Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски жестоко реагира на изјавата на премиерот Димитар Ковачевски дека не го познавал кој е тој и дека македонизмот секогаш ќе го
Македонија

Џамбаски: Во Скопје длабоко се лажат ако мислат дека е завршен мечот со Софија

Орце Костов
Европратеникот Ангел Џамбаски жестокот реагираше на изјавата на македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи дека преговорите со Бугарија завршиле 3:1 во корист на Скопје.
Регион

ВИДЕО: Полноќна тепачка пред куќата на Бојко Борисов поради Македонија

А1он
Претставниците на ВМРО, предводени од Ангел Џамбаски, се собраа на протест пред куќата на Бојко Борисов во Банкаја, според снимките споделени на Фејсбук. Повод за
Свет

Бугарскиот европратеник Џамбаски би можел да биде суспендиран или парично казнет за нацистичкиот поздрав

А1он
Претседателката на Европскиот парламент Роберта Мецола ќе покрене постапка за санкции против бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, кој направи нешто што изгледаше како нацистички поздрав додека
Македонија

Џамбаски за Резолуцијата: Ако се почитуваат црвените линии не може да функционира историската комисија

А1он
Бугарскиот европратеник Ангел Џабмаски упати остар коментар за Резолуцијата за утврдување на државните позиции на Северна Македонија во контекст на блокадите на европските интеграции, усвоена
Македонија

Џамбаски нервозен кај Русите на Твитер: Македонците ги создаде Москва, а Кирил и Методиј се Бугари

А1он
Пратеникот од бугарската ВМРО-БНД во Европскиот парламент, Ангел Џамбаски, реагираше со ново негирање на македонската нација, коментирајќи ја објавата на Руската амбасада во Скопје, која
Македонија

Група европратеници го осудуваат предизборниот спот на Џамбаски во кој се вели дека Македонија е бугарска

А1он
„Изразуваме длабока загриженост во врска со видеото на европратеникот, во кое се изразуваат територијални претензии кон Северна Македонија од страна на партија во бугарската Влада
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ги осудуваме негаторските и шовинистички изјави на Џамбаски кон постоењето на Македонија

А1он
ВМРО-ДПМНЕ вечерва соопшти дека ги осудува „негаторските и шовинистички изјави на Ангел Џамбаски кон постоењето на Македонија“, кои бугарскиот европратеник и заменик-претседател на десничарската ВМРО-БНД