zaklina pesevska

Македонија

Пешевска до Џамбаски: Вие сте срам не само за Бугарија, туку и за функцијата европратеник

А1он
„Накратко сакам само да ги дообјаснам некои работи на колегата Џамбаски. Вчера очигледно не сте ме разбрале и тоа е доказ дека говориме на различен
Македонија

Пешевска: На оваа власт човечкиот капитал не и е во фокус, демографскиот аларм е вклучен

А1он
Не случајно денеска сме во Пехчево, тоа е еден од првите градови со најголем јаз, најголемо иселување, околу 30% се имаат иселено, демографскиот аларм одамна
Македонија

Пешевска до граѓаните: Ве замолувам да не живеете во илузии, доделените ваучери се од вашиот џеб

А1он
Пратеничката Жаклина Пешевска од ВМРО – ДПМНЕ од говорницата во Собранието им се обрати на граѓаните со објаснување за економските мерки за помош по кризата
Македонија

Обвинителството бара укинување на притворот на пратеничката Жаклина Пешевска

А1он
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција побара од кривичниот суд да ја укине мерката куќен притвор за пратеничката Жаклина Пешевска и