bugarski klub boris 3

Македонија

Претепаниот секретар на клубот „Цар Борис Трети“ од Охрид е пренесен на лекување во Софија

А1он
Владиниот авион „Фалкон“ со екипа од Воената академија во Бугарија го превезе Христијан Пендиков, соопшти прес-службата на бугарскиот Министерски совет. По наредба на премиерот Галаб
Македонија

Приведени тројцата охриѓани осмничени дека го претепале секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“, ќе добијат кривични

А1он
Тројцата охриѓани осмничени дека го претепале Христијан Пендиков кој е секретар на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид се приведени информира Министерството за внатрешни
Македонија

Радев: Бугарија е подготвена да организира воздушна евакуација на Пендиков и да му обезбеди лекување

А1он
Бугарскиот претседател, Румен Радев, најостро го осуди, како што рече, систематското кршење на правата на Бугарите во Република Северна Македонија и влевањето омраза кон нив
Македонија

Османи: Нема оправдување за нападот во Охрид, Џамбаски засега нема да биде прогласен за персона нон грата

Орце Костов
Министерот за надворешни работи Бујар Османи го осуди синоќешниот напад врз секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид и рече дека никој не
Македонија

Тројца напаѓачи го претепале секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид

Орце Костов
Дваесет и едногодишниот Бугарин од Охрид, Христијан Пендиков кој е секретар на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, синоќа бил претепан од три лица
Македонија

Бугарска фондација за пукањето во Охрид: Четири куршуми влегле во канцеларијата, напаѓачот бил свесен дека може да убие луѓе

Кристијан Ландов
Четири куршуми завршиле во просториите на бугарскиот клуб со контроверзно име „Цар Борис III“ во Охрид. Ова се непотврдени информации кои ги споделија од бугарската
Македонија

МНР го осуди нападот на бугарскиот клуб во Охрид

А1он
Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија најстрого го осудува вандалскиот чин што се случил вечерва, 23 ноември, при што меѓу другото со употреба
Македонија

Повторно искршен бугарскиот клуб во Охрид, овојпат со употреба на оружје

Кристијан Ландов
Одново е искршен клубот „Цар Борис III“ кои дел од граѓаните го сметаат за бугарска провокација, а се наоѓа во центарот на Охрид. Повторно е
Македонија

ВИДЕО: Објавена снимка од нападот на бугарскиот центар „Цар Борис Трети“ во Охрид

А1он
Бугарската телевизија БТВ објави снимка од нападот на бугарскиот културен центар во Охрид „Цар Борис Трети“. Видеото е од надзорна камера, а на него се
Македонија

Искршен клубот „Цар Борис III“, раководството: „Маскирани патриоти“ ги нападнаа Бугарите, до кога ќе молчиме?

Кристијан Ландов
По искршената табла на клубот „Цар Борис III“, сега се искршени и стаклата од влезот во објектот. Ваквиот чин доаѓа три дена откако клубот го