bebe

Македонија

На ГАК се роди најголемото бебе во државата

А1он
Универзитетската клиника за Гинекологија и Акушертство денеска на својата Фејсбук страница објави дека претходниот месец на клиниката се родило најголемото бебе во државата. – Еден
Македонија

Бебето на 19-годишната струмичанка која се породи дома е пронајдено мртво

А1он
Бебето на 19-годишната струмичанка која завчера се породила дома е пронајдено мртво, соопшти Министерството за внатрешни работи. Вчера од таму соопштија дека во неделата во
Магазин

Куче уби деветмесечно бебе

Кристијан Ландов
Бебе старо само дваесет дена трагично го загуби животот откако беше нападнато од семејното куче милениче. Трагедијата се случи во крајбрежниот град Фаснија на Тенерифе