Свет

Вести од светот – Политика – Економија – Финансии | А1он

Свет

Новата Oктавија ќе почне да се произведува во ноември

А1он
Чешката фабрика за автомобили „Шкода“ на почетокот на ноември ќе почне да го произведува новата генерација на „Oктавија“. Третата генерација на најпродаваниот модел на фабриката
Свет

Деветгодишно момче од досада запалило супермаркет

А1он
Полицијата во Австрија се соочила со еден навистина необичен случај. Мало деветгодишно момче од досада запалил цел супермаркет. Полицијата во Австрија по четиримесечна истрага за