banglades

Свет

ВИДЕО: Девет мртви во налет на циклонот Ситранг на брегот на Бангладеш

А1он
Најмалку девет лица загинаа откако циклон Ситранг го погоди брегот на Бангладеш, соопштија денеска властите во оваа азиска држава, пренесе ДПА. Циклонот, што во текот
Свет

Бангладеш планира масовна евакуација пред удар на циклон

А1он
Тропска бура во Бенгалскиот залив што се движи кон Бангладеш ги принуди локалните власти да планираат евакуација на стотици илјади жители на крајбрежјето, соопштија денеска