Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

„Во Букурешт прифатив референдум за „Република Македонија (Скопје)“, а не име“

А1он
„Зошто дадовте зелено светло за предлогот „Република Македонија (Скопје)“ во Букурешт , а во 2005 година ја пропуштивте шансата, земјава да го зачувува уставното име
Македонија

СДСМ и ЛДП: Опозицијата во битка со катастрофалната состојба

А1он
Опозицијата ги голта суетите, ги пегла идеолошките разлики и се со една цел, во име на доброто на Македонија, заеднички ќе ја корегираат катастрофалната состојба
Македонија

Кумановка со чекан тргнала да го убива сопругот

А1он
Вистинска драма се случувала вчера на пладне на ул.„Стојан Сликар“ во Куманово, кога во семејната куќа, 55-годината сопруга му нанела тешки повреди на својот три
Македонија

11 тетовци обвинети за измама при наплати на штети од сообраќајки

А1он
СВР Тетово поднесе криивчна пријава против 11 лица од Тетово и околините села кои учествувале во местење на сообрќајни несреќи и незаконска исплата на оштета
Македонија

Црвенковски и Жерновски разговараат за соработка

А1он
Во хотелот Александар Палас штотуку започна средбата на лидерите на СДСМ Бранко Црвенковски и на ЛДП, Андреј Жерновски. Со ова започуваат и разговорите за формирање