Македонија

(ВИДЕО) Бочварски: Лошите и небезбедни патишта во земјава земаат многу човечки жртви

А1он
Поради погрешните политики на криминалната власт Македонија загуби речиси 100 милиони евра неповратни средства од ЕУ за инфраструктурни проекти. Без да се задолжуваат граѓаните, 100
Македонија

Премер и одржување на државната граница на Република Македонија

А1он
Агенцијата за катастар на недвижности известува дека покрај другите надлежности надлежна е и за вршење по службена должност премер и одржување на државната граница на
Македонија

(ВИДЕО) Димитриевски: Криминалната власт ништо им нема исплатено на војниците

А1он
Со новиот ребаланс на Буџетот, власта на ВМРО-ДПМНЕ повторно крати пари предвидени за одбраната. Од 2006-та до денеска власта на Груевски во континуитет ги крати
Спорт

Вардар им се заблагодари на навивачите за поддршката на дуелот со Динамо

А1он
Управата на фудбалскиот клуб Вардар денеска преку соопштение им се заблагодари на навивачите од цела Македонија кои синоќа беа присутни на „Филип Втори“ и ги
Македонија

Инсталирани нови пумпи за водоводот во општина Демир Хисар

А1он
Општина Демир Хисар по завршувањето на реконструкцијата на градската водоводна мрежа на која се поврзани потрошувачите од градот и населените места Суводол, Кутретино и Слепче,
Македонија

УПОЗ со писмо до Димитриев бара оставка на министерот за правда

А1он
Синдикатот на УПОЗ со цел да се спротистави на решението за кратење од платите на штрајкувачите во судовите испрати писмо до премиерот Емил Димитриев. Во
Свет

(ВИДЕО) Буш “подзаигра“ на меморијалната служба во Далас

А1он
По подолго време отсуство од јавноста, поранешниот американски претседател џорџ Буш повторно шокираше со својот “танц“ за време на меморијалната служба во Далас за убиените