Македонија

(ВИДЕО) Дураку: Прашајте го Ахмети дали ќе ме сменат од министерското место

Министерот за животна средина Садула Дураку не знае дали ќе биде сменет од министерското место, како дел од „метлата“ на Заев. На прашање на „А1он“
Македонија

Јанева: Милошоски многу се занесува со изјавите

Галена Николовска-Ризвановиќ
За иднината на СЈО не може да преговара лице против кое има истраги, порача специјалната обвинителка Катица Јанева и додаде дека има информации според кои
Македонија

ДКСК ќе поднесе прекршочна за градоначалникот на Неготино

Галена Николовска-Ризвановиќ
Антикорупцсиката комисија на денешната седница одлучи да поведе прекршочна постапка против градоначалникот на Неготино Тони Делков, затоа што за време на изборниот процес потпишал нови вработувања
Македонија

Шекеринска и Анѓушев со најмногу вработени во кабинетите, кај Спасовски најскапо платени

Галена Николовска-Ризвановиќ
Посебни советници, административни службеници, државни советници, лица со договор за дело и луѓе ангажирани преку агенции за привремени вработувања работат во кабинетите на министрите, a
Македонија

(ВИДЕО) Ременски: Вељаноски да поднесе оставка, тој е безбедносен ризик и недостоен за пратеник

Галена Николовска-Ризвановиќ
Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, побара оставка од поранешниот претседател на Собранието, а сега пратеник Трајко Вељаноски. Тој според неа претставува безбедносен ризик поради сертификатот
Македонија

Савески: Богоевски постапи правилно, сега Туфегџиќ и Стефоска треба да поднесат оставка

Галена Николовска-Ризвановиќ
Граѓанскиот активист и член на Левица, Здравко Савески ја поздрави одлуката за оставка на пратеникот Павле Богоевски и побара оставка и од пратеничките Ивана Туфегџиќ
Македонија

ВИДЕО: Груби ја поздрави оставката на Богоевски

Галена Николовска-Ризвановиќ
Пратеникот од ДУИ, Артан Груби ја поздрави одлуката за оставката на пратеникот Павле Богоевски и изрази жалење за состојбата во која е членот на неговото
Македонија

Дескоска се пофали дека добила златна метла

Министерката за правда Рената Треневска Дескоска на својот „Фејсбук“ профил објави дека во Министерството за правда добиле подарок-златна метла. Под фотографиите од метлата таа повика
Магазин

Мицкоски: Честитки за Тамара, Македонија вечна

Галена Николовска-Ризвановиќ
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот „Фејсбук“ профил испрати честитки за Тамара по нејзиниот настап на Евросонг, со пораката „Македонија вечна“. Под неговата објава
Магазин

Јоксимовиќ: Време е да се преиспита начинот на гласање, за мене победи Тамара

Галена Николовска-Ризвановиќ
„Време е да се преиспита начинот на гласање на Евровизија, за мене победник е Тамара“ напиша на Твитер, српскиот пејач и композитор Жељко Јоксимовиќ, кој