Zoran Zaev

Македонија

(ВИДЕО) Заев: Уште не сме повикани во Обвинителство

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев по средбата со ОБСЕ, кажа дека Обвинителството се уште ги нема повикано него и другите пратеници како оштетени и дека
Македонија

(ВИДЕО) Ивановски: Претседателот нема право да бира како и кому ќе го довери мандатот

А1он
Претседателот Ѓорге Иванов кој испрати писмо до меѓународната заедница во објаснувањето зошто не го доверил мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, повторно се повика
Видео Македонија

(ВИДЕО) Заев: Од каде пари? Ќе вратиме се до денар што украдоа

А1он
Нашето оружје е нашиот глас. Почитувани потомци на храбрите партизани, и ние се бориме и ќе се избориме за слобода, правда, правичност и еднаквост. Потребна
Македонија

(ВИДЕО) Заев повика на мобилизација за победа: Ако се чепне СЈО, ќе следи жесток одговор

А1он
Од денеска режимот на Никола Груевски заминува во историја. Се изборивме граѓаните на 11 декември да можат слободно да гласаат. Времето на изборно насилство и
Видео Македонија

Заев: Следува значајно време, промените ќе донесат просперитетна иднина за младите во Македонија

А1он
Денеска сме во посета на Струга и на стружани. Целта е да се видиме со граѓаните, да разговараме за проблемите со коишто се соочуваат, секојдневијата
Македонија

Пишев: Заев незаконски го легализирал луксузниот хотелски комплекс „Цареви кули“

А1он
Пратеникот од ВМРО ДПМНЕ, Васил Пишев денеска на прес конференција го обвини градоначалникот на Струмица Зоран Заев дека незаконски го легализира хотелскиот комплекс „Цареви Кули“.
Македонија

Заев на средба со Бошкоски: Стоп за монтираните судски случаи

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев придружуван од генералниот секретар Оливер Спасовски, денес оствари средба со лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски. На средбата се