vonredna sostojba

Свет

ВИДЕО: Трамп прогласи вонредна состојба во САД поради коронавирусот

А1он
Претседателот на САД, Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во земјата поради ширењето на новиот коронавирус. Во своето обраќање тој истакна дека ќе распредели 50 милијарди
Свет

Шпанија најави прогласување вонредна состојба

А1он
Владата на Шпанија денеска ќе прогласи вонредна состојба поради пандемијата на коронавирусот. Секој момент се очекува вонредно обраќање на премиерот Педро Санчез. Состојбата на подготвеност,
Македонија

Вонредна состојба во Бугарија поради коронавирусот

А1он
Бугарскиот Парламент едногласно гласаше да биде прогласена вонредна состојба во земјата до 13 април за да се спречи ширењето на новиот коронавирус, откако бројот на
Свет

ВИДЕО: Во Канбера прогласена вонредна состојба

А1он
Во главниот град на Австралија, е прогласена вонредна состојба бидејќи високите температури и силниот ветер ги направија непредвидливите пожари уште потешки за контрола. Нивото на
Свет

Претставничкиот дом побара укинување на вонредната состојба во САД

А1он
Претставничкиот дом на Конгресот на САД, во кој доминираат демократите, синоќа усвои резолуција со која се бара укинување на воонредната состојба во земјата, што ја
Свет

Демократите со резолуција за суспендирање на вонредната состојба во САД

А1он
Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што минатата недела ја прогласи
Свет

(ВИДЕО) Трамп за вонредната состојба: Сите знаат дека ѕидовите функционираат

А1он
Претседателот Доналд Трамп прогласи национална вонредна состојба на границата Мексико, во обид да обезбеди повеќе пари за својот долг ѕид, спроведувајќи широка интерпретација на неговите