dzid meksiko sad

Свет

ВИДЕО: Клацкалки за деца на оградата меѓу САД и Мексико добија награда за најдобар дизајн

А1он
Привремена интерактивна инсталација на клацкалки, поставени од двете страни на ѕидот кој е во изградба на американско-мексиканската граница, ја доби престижната награда за дизајн на
Свет

Шенахан се уште не утврдил колку пари ќе му даде на Трамп за изградба на ѕидот

А1он
Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за
Свет

Први тужби против Трамп заради ѕидот кон Мексико

А1он
Тројца фармери од државата Тексас и една организација за заштита на природата поднесоа први тужби против одлуката на американскиот претседател, Доналд Трамп да објави вонредна
Свет

(ВИДЕО) Трамп за вонредната состојба: Сите знаат дека ѕидовите функционираат

А1он
Претседателот Доналд Трамп прогласи национална вонредна состојба на границата Мексико, во обид да обезбеди повеќе пари за својот долг ѕид, спроведувајќи широка интерпретација на неговите