transporter

Македонија

Талески: Не знам зошто сме обвинети, па ние ги намалувавме цените на превозот

Васко Маглешов
Повеќе од два часа обвинетиот ексградоначалник на Општина Битола, Владимир Талески, одговараше на прашањата на неговиот адвокат, Димитар Дангов, за обвинението за злоупотреба со превозот
Македонија

Кацарска до Талески: Не сте во судница за „Жабени“ и наградите на Општината

Васко Маглешов
Судијката Добрила Кацарска го прекина обвинетиот ексградоначалник на Битола во предметот „Транспортер“ Владимир Талески, кој 15 минути говореше во распитот пред судот за наградите и
Македонија

Нови рочишта за „Ласкарци“, „Траекторија“ и „Транспортер“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Ласкарци“, „Траекторија“ и „Транспортер“. Судењето за автобуската несреќа што се случи
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“, „Транспортер“ и „Тортура“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Титаник“, „Транспортер“ и „Тортура“, кои од СЈО ги презеде во надлежност
Македонија

Нови рочишта за „Таргет Тврдина“ и „Транспортер“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет Тврдина“ и „Транспортер“ на СЈО, кои што ги презема во
Македонија

Обвинетите во „Транспортер“ и „Траекторија“ се вратија од судење – рочиштата одложени

Васко Маглешов
Утрово во судот беа доставени две барања за одлагање на рочиштата за „Траекторија“ и „Транспортер“ на СЈО. Барањата се од Државното јавно обвинителство и од
Македонија

Нови рочишта за „Таргет – Тврдина“ и „Транспортер“

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за незаконското следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” на СЈО. На претходното рочиште беа сослушувани сведоци. Случајот се наоѓа
Македонија

Нови рочишта „Титаник“ и „Транспортер“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна
Македонија

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Трезор“, „Монструм“ и „Транспортер“ на СЈО

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Трезор“, „Монструм“ и „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар
Македонија

Нови рочишта за „Траекторија“ и „Транспортер“

А1он
Во Кривичен денеска треба да се одржат рочишта за предметите „Траекторија“ и „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Траекторија“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,