transporter

Видео Македонија

(ВИДЕО) Талески: Струмица и Куманово имаат поскап превоз, обвинението е политичко

А1он
Струмица и Куманово имаат поскап превоз на ученици од Битола. Ова обвинение против мене е политичко, изјави градоначалникот на Битола Владимир Талески. Адвокатите на Талески
Македонија

ВИДЕО: Талески во суд за злоупотреби со превозот на патници

А1он
Започна судскиот процес за „Транспортер“ во скопскиот Кривичен суд, во кој првообвинет е битолскиот градоначалник Владимир Талески. Обвинението е за злоупотреба на буџетски пари во
Македонија

Во Кривичниот суд закажани рочишта за „Дива Населба“, „Насилство во Центар“ и „Транспортер“

А1он
Продолженија на судските рочишта за случаите „Дива Населба“ и за „Насилството во општина Центар“, како и почеток на судскиот процес за „Транспортер“ се закажани за
Македонија

Судот го прифати обвинителниот акт на СЈО за „Транспортер“

А1он
Основниот суд Скопје 1 соопшти дека е прифатен обвинителниот акт од Специјалното јавно обвинителство за предметот „Транспортер“ и оти ќе биде закажан термин за почеток
Македонија

Превозниците од „Транспортер“ повторно избрани на тендер за превоз на ученици

А1он
Специјалното јавно обвинителство има нови докази во случајот со превоз на ученици, „Транспортер“, во кој првоосомничен е градоначалникот на Општина Битола, Владимир Талески, објави „Мета“.
Македонија

Талески од куќен притвор со тужби им се заканува на новинари

А1он
Градоначалникот на Битола, Владимир Талески, првоосомничен во случајот „Транспортер“, од куќен притвор му се заканува со тужба на новинарот од Битола, Симе Алушевски, издавач на
Македонија

Талески на распит во Кривичниот суд

А1он
Битолскиот градоначалник, Владимир Таллески пристигна во Кривичниот суд каде треба да даде исказ за предметот на Специјалното јавно обвинителство „Транспортер“. Тој беше придружуван од адвокатот
Македонија

Kривичниот совет го укина притворот за двајца осомничени во „Tранспортер“

А1он
Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 на денешната седница ги уважил жалбите на двајца осомничени во случајот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство и наместо