tenk

Македонија

Апелација ќе расправа дали 8 бомби ќе бидат доказ во постапката за „мерцедесот“ на Груевски

А1он
Апелациониот суд денеска попладне ќе расправа дали осум бомби ќе бидат доказ во постапката за набавката на „мерцедесот“ на поранешниот премиер Никола Груевски. Случајот со
Македонија

СЈО отвори две нови истражни постапки „Тарифа“ и „Тенк“

А1он
Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, отвори две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и