Со „бомби“ и против Јанкулоска во Судот

Од:

Идентично како и досега, Апелациониот суд одлучи „бомбите“ да бидат доказ и за случајот за набавката на „Мерцедесот“ вреден 600 илјади евра, кој што беше нарачан по желба на поранешниот премиер Никола Груевски.

dobivaj vesti na viber

На вчерашната седница во Апелациониот суд, Обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи, побара „бомбите“ да се слушаат во судницата како доказ против екс министерката Гордана Јанкулоска и екс премиерот Никола Груевски.

Адвокатите на екс министерката и на заменик министерот во МВР, Ѓоко Поповски инсистираа ова барање на СЈО да биде отфрлено, односно „бомбите“ да не бидат доказ во постапката против нив.

Би можело да ве интересира

Дојави за бомби во над 130 учиилишта низ Србија

Дојавите за бомби во Белград биле испраќани од Полска, Иран, Нигерија

Повторно дојави за бомби во училиштата во Белград

Поради дојавите за бомби во 70 белградски училишта наставата е онлајн

ВИДЕО: Нови дојави за бомби во Белград, евакуирани два трговски центра и студентски дом

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Интервју со синот на Катица Јанева: Во пералната и фонтаната ни бараа прислушкувани разговори, мајка ми има што да каже, ќе дојде ден

Кристијан Ландов