Јанкулоска: Сè што имав кажав во суд, стојам зад тоа

Од:

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска вели дека сè што сакала да каже го презентирала во суд и дека не отстапува од истото, објави Макфакс.

Јанкулоска веќе подолг временски период е дистанцирана од јавноста. Таа вели дека нема коментар на обвинувањата и дека за сè се има произнесено во изминатиот период.

Пред една недела екс министерката во судницата за време на рочиштето за случајот „Тенк“ се пожали дека се прекршени нејзните човекови права и цитираше пресуди од Европскиот суд за човекови права за да објасни дека и е нарушена приватноста.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Интервју со синот на Катица Јанева: Во пералната и фонтаната ни бараа прислушкувани разговори, мајка ми има што да каже, ќе дојде ден

Кристијан Ландов

Предистрагата за високите бонуси на поранешните специјални обвинители не мрда од „мртва точка“

Кристијан Ландов

Не се загрозува ниту еден предмет покренат од СЈО со враќањето на повторно одлучување, вели Заев

Ана Ололовска

Разрешен поротникот Сандев, четири предмети од СЈО ќе почнат од почеток

Кристијан Ландов

Џолев ќе одлучи дали ќе побара разрешување за поротникот кој може да врати четири предмети на СЈО од почеток

Кристијан Ландов

Сопругот и адвокат на Јанкулоска: Нејзина главна мотивација е да се утврди кој прислушувал

Кристијан Ландов