tenk

Македонија

Судијката кон Груевски: Ако уште еднаш го навредите судот, ќе ве казнам

А1он
Судијката Добрила Кацарска, која го суди експретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за случајот “Тенк”, го опомена експремиерот Груевски дека го навредува судот. Откако обвинителот Стевчо
Македонија

Ленче Ристоска му кажа народна поговорка на Груевски во судницата

А1он
Обвинителката на СЈО, Ленче Ристоска, на денешното рочиште за случајот „Тенк“ за набавката на екстра луксузниот „мерцедес“, на поранешниот премиер Никола Груевски и другите обвинети
Македонија

Бошњаковски: Мерцедесот – симбол на нетранспарентното трошење ќе оди на аукција

А1он
Симболот на нетранспарентното трошење на нерационалните расходи што ги правеше поранешната влада „мерцедесот“ по вчерашната одлука на Владата, ќе оди на јавна лицитација со почетна
Македонија

Груевски задоцни 8 минути, судијката Кацарска го опомена

А1он
Поранешниот премиер Никола Груевски задоцни осум минути на првото судско рочиште за случајот „Тенк“, кој се однесува на набавката на луксузниот „мерцедес“. Груевски дојде во
Македонија

Почнува судењето за Груевски и Јанкулоска за набавката на луксузниот „мерцедес“

А1он
Во кривичниот суд за денеска е закажано првото судско рочиште во кое обвинети се експремиерот Никола Груевски и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска,
Македонија

Судијката Добрила Кацарска ќе му суди на Груевски за Мерцедесот од 600.000 евра

А1он
Основниот суд Скопје 1 на веб-страницата објави кои судии ќе ги судат предметите на специјалното јавно обвинителство и предметите кои се од интерес на јавноста,
Македонија

АКМИС-от одлучи судијката од „бомбите“, Лидија Петровска да му суди на Груевски за мерцедесот

А1он
Според распоредот на новите две одобрени обвиненија од советите на кривичниот суд, судијката Лидија Петровска, која е позната од „бомбите“, треба да го суди предметот
Македонија

Трето обвинение за Груевски – Ќе одговара за набавката на луксузниот „мерцедес“

А1он
Судечките совети кои постапуваат по предметот „Тенк“ и за предметот од Специјалното јавно обвинителство означен како „Трезор“ оформени по одобрување на обвинителните акти на СЈО,