sveti spas

Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Полицијата на гробот на Делчев и на граничните премини покажа како се работи по европски терк

А1он
Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот оперативен
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Хаосот со прославата на Делчев покажува системска неспособност

А1он
Хаосот со прославата на раѓањето на Гоце Делчев покажува дека државата е во распаѓање и системска неспособност која се гледа во секоја од областите велат
Македонија

(ВИДЕО) Демерџиев: Ќе ви подариме агрегатори за струја за да не ви паѓа системот на граница

А1он
Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи Иван Демерџиев положи венец со цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата Св.
Македонија

ЗНМ: Односот на владините службеници е цензура

А1он
Расправање и недоличен однос на административни службеници од владиниот протокол кон новинарски екипи, нелогични правила кои ограничуваат влез на новинари и физички ги дели новинарите
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Ова чествување е „примитивна естрадна политика“

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека чествувањето на Гоце Делчев е како заробеници во сопствена држава. Според него, се случува „примитивна естрадна политика“. Тој
Македонија

ССНМ: Новинарите не се декор, Владата брзо да реагира за нивна слобода на движење

А1он
Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници бара итна реакција од владините служби за овозможување услови и пристап за соодветна работа на новинарите и медиумските
Македонија

ВИДЕО: Новинарите останаа пред црквата Свети Спас

А1он
Прва година новинарите останаа пред вратите на Св. Спас, наместо во кругот на црквата каде се чествува 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев. Снимателите кои
Македонија

ВИДЕО: Македонскиот државен врв и политичарите му се поклонија на Гоце Делчев, се очекува бугарската делегација

А1он
Претседателот Стево Пендаровски, владина делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски како и претставници на политички партии се поклонија на гробот на Гоце Делечев во црквата
Македонија

ВИДЕО: Дел од Бугарите кои тргнаа на гробот на Делчев не можат да влезат во земјава, падна системот на Деве Баир

Орце Костов
Системот за контрола на Деве Баир не е во функција речиси час и половина и на преминот има застој за влегување во земјава. Проблемот е