siluvanje

Регион

Уапсени се 12 мажи за силувањето на 11-годишно девојче во Приштина

А1он
Уште еден маж е уапсен за силувањето на 11-годишно девојче во Приштина. Денеска Основното обвинителство му одреди 48 часа притвор. Бројот на апсења во врска
Регион

Во Приштина приведен осомничен за силувањето на 11-годишното девојче

А1он
Основното обвинителство во Приштина приведе полнолетен под сомнение дека во јуни годинава го сторил кривичното дело силување во случајот со 11-годишно девојче. На осомничениот му
Регион

Уште еден случај на силување на малолетничка во Косово: Жртвата поради страв веднаш не пријавила

А1он
Во косовската полиција е пријавен уште еден случај на сексуално насилство врз малолетник. Портпаролот на полицијата за Пеќ, Фадиљ Гаши, потврди дека во општина Исток
Регион

Демонстрантите во Косово бараат смртна казна за 5 момчиња осомничени за силување девојче

А1он
Илјадници граѓани на Приштина со денови протестираат поради силувањето на 11-годишното девојче во Косово. Злосторството се случило минатата сабота кога пет лица силувале 11-годишно девојче
Регион

Свечља: 11-годишното девојче од Косово цела година било силувано

А1он
Косовскиот министер за внатрешни работи Џељаљ Свечља објави дека првите информации покажуваат дека 11-годишното девојче, кое беше силувано во текот на јуни и август годинава,
Регион

„Силувачите имаат лице“: На социјалните мрежи објавени фотографии од млади момчиња кои со часови силуваа девојче во Приштина

А1он
Во вторникот беше уапсен петтиот осомничен за силување, од кои тројца малолетни. Екрем Р.(26), неговиот брат Г.Р.(16), Г.Ј. и Џ претходно биле уапсени во Приштина
Регион

Големи протести во Приштина поради силување на 11-годишно девојче

А1он
Илјадници граѓани на Приштина излегоа на улиците поради случајот со силување на 11-годишно девојче во Косово, пишува „Евроњуз“. Злосторството се случило во саботата кога пет
Регион

Ужас во Приштина: 11-годишно девојче силувано седум часа од петмина монструми

А1он
Пет мажи силуваа малолетничка во Приштина. Се работи за насилство врз 11-годишно девојче, соопштија извори од Основното обвинителство во Приштина. Настанот се случил во саботата
Видео Македонија

ВИДЕО: Обвинителката ќе бара уште повисоки казни за мајката која ја продаваше ќерката и експолицаецот кој силуваше

Кристијан Ландов
Обвинителката Наташа Поп-Трајкова ќе бара уште поголеми казни за мајката и полицаецот кој тргувале со дете, а експолицаецот и го силувал. Таа во изјава за