sekerinska

Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Врвна одговорност е државата да обезбеди целосно функционирање на институциите и да се подготви за вториот бран на епидемијата

А1он
Врвна одговорност е државата да обезбеди целосно функционирање на своите институции и да се подготви за вториот бран на епидемијата. Веднаш штом ќе се создадат
Македонија

Шекеринска на телеконференцискиот состанок на НАТО министрите за одбрана за Ковид-19: Заедно сме посилни

А1он
Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево учествуваше на телеконференцискиот состанок на министрите за одбрана на НАТО земјите посветен на борбата против Ковид-19, на
Македонија

Шекеринска: Секогаш ќе стоиме зад универзалните вредности

А1он
Денес граѓаните на Северна Македонија ќе им се придружат на над милијарда луѓе кои стојат заедно за светскиот мир и просперитет и нема зборови за
Македонија

Шекеринска: Одбележувањето на последната ратификација од НАТО протоколот е лекција за успех

А1он
Од НАТО научивме дека од многу зборување, а не работење не се добива ништо, ние сработивме и честитки до сите за овој успех, одговори министерката
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ременски: Медиумите навивачки известуваат за сопругот на Ременски, а не и за јатрвата на Шеќеринска

Искра Манојлоска
Поранешната министерка и пратеничка Фросина Ременски вели дека медиумите некоректно известувале за нејзиниот сопруг и случајот „Рекет“. Таа денеска ги повика медиумите да ја проследат
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Без Договорот од Преспа, нема членство во НАТО

А1он
Членството во најмоќниот воено политички сојуз – НАТО, станува реалност на која сите граѓани се пособено горди. Успехот е заеднички и е резултат на одлучноста
Македонија

Шекеринска: Од 1 март дополнителни 7.000 денари за сите припадници на Армијата

А1он
Министерската за одбрана, Радмила Шекеринска денеска заедно со британскиот бригаден генерал, Хју Лојд Џонс ги посетија припадниците на Армијата во Касарната „Јане Сандански“ во Штип.
Македонија

ВИДЕО: Средба на министерката Шекеринска со војвотката Кејт Мидлтон

А1он
Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во кралската Бакингамска Палата во Лондон разговараше со сопругата на принцот Вилијам, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон. –
Македонија

Шекеринска очекува да одговараат сите кои учествувале во изборни кражби и нерегуларности

А1он
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, коментирајќи ја објавената „бомба“
Македонија

Нова бомба од Ел Чека: Шекеринска и Бесими за гласањето на ДИК за локалните избори

А1он
На социјалната мрежа „Фејсбук“ се појави прислушуван разговор од локалните избори во 2013 година. Објавувачот на материјалот, Ел Чека, објаснува дека на снимката се слуша