region

Регион

Грција и Турција во битка за контрола на медицинскиот туризам

А1он
Грчко-турското ривалство во источниот дел на Егејското Море се префрли и во областа на медицинскиот туризам, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Весникот наведува дека Турција спроведува
Македонија

Во грчката пошта нашата земја е именувана како Македонија

А1он
Неофашистичката партија „Златна зора“ денеска објави документ од грчката пошта во кој нашата земја е наведена како Македонија, по што бурно реагираше и повика на
Регион

Малцинствата од Албанија незадоволни од пописот

А1он
Преставниците на македонското, грчкото, влашкото, ромското и српско-црногорското малцинство, незадоволни од спроведеноста на неодамнешниот попис, потпишале Декларација против официјалните резултати од Пописот 2011 и истата