putin

Свет

Оланд, Меркел и Путин договорија средба на маргините на Г20

А1он
Германската канцеларка Ангела Меркел и претседателите на Франција и Русија Франсоа Оланд и Владимир Путин разговараа денеска за ситуацијата во украина и договорија средба на
Регион

Ердоган: Разговорите со Путин се исклучително важни за регионот

А1он
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се надева на продуктивни разговори со својот руски колега Владимир Путин во Санкт Петербург на 9 август, пренесува ТАСС, повикувајќи
Регион

Путин и Ердоган ја разгледале можноста за средба во август.

А1он
Претседателот на Русија Владимир Путин разговарал денеска телефонски со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, на иницијатива на руската страна при што му изразил сочувство поради
Свет

Путин: Владата да преземе мерки за враќање на руските туристи од Турција

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин и нареди на Владата да преземе мерки за враќање во Русија на руските туристи во Турција, по неуспешниот обид за воен
Свет

Путин му испрати телеграма со сочувство на Оланд поради нападот во Ница

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин во телеграмата со сочувство до францускиот претседател Франсоа Оланд наведува дека е шокиран од „бруталноста и цинизмот“ на терористичкиот напад во