putin

Свет

Хабек: Путин направи лоша проценка со својата агресорска војна во Украина

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин „целосно погрешно ја пресмета“ својата агресорска војна против Украина, изјави денеска германскиот министер за економија Роберт Хабек. -Тој ја потцени способноста
Свет

Велика Британија воведе санкции за ќерките на Путин

А1он
Велика Британија воведе санкции за двете возрасни ќерки на рускиот претседател Владимир Путин, јави Би-Би-Си. Имињата на неговите ќерки – Катерина Владимировна Тихонова и Марија
Регион

(ВИДЕО) Вучиќ: Путин не е луд, а над Србија лебди закана за санкцици и стопирање на европскиот пат

А1он
Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека телефонскиот разговор со рускиот претседател Владимир Путин траел долго, дека разговарале за сè и дека Путин „не е
Свет

Песков: Нема шанси Путин да заврши на суд

А1он
Портпаролот на Владимир Путин, Дмитриј Песков даде големо интервју за „Скај њуз“. За време на интервјуто, тој негираше дека руските сили извршиле воени злосторства во
Свет

Волстрит Џурнал: САД веројатно со санкции и против ќерките на Путин

А1он
Белата куќа размислува за дополнителни санкции против двете ќерки на рускиот претседател Владимир Путин, како и против најголемата руска банка „Сбербанк“, јави Волстрит Џурнал. „САД
Свет

Анкета: Заленски со најголема поддршка меѓу Американците, Путин со рекордно ниска

А1он
Неколку недели по руската инвазија на Украина, украинскиот претседател Володомир Зеленски има огромна поддршка од Американците како се справува со надворешната политика, покажуваат резултатите од
Свет

(ВИДЕО) Анонимуси до Путин и неговите соработници: Доаѓаме по вас

А1он
Хакерскиот колектив Анонимуси објави видео порака наменета за рускиот претседател Владимир Путин и неговите „кукли од Кремљ“. Во видеото објавено на Јутјуб каналот на Анонимус,
Регион

Путин му ја честиташе изборната победа на Вучиќ и изрази надеж за зајакнување на стратешкото партнерство

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин му честиташе на српскиот лидер Александар Вучиќ за неговиот реизбор и изрази надеж дека ќе се надгради нивното „стратешко партнерство“, соопшти