putin

Свет

Путин: Сите засегнати страни се подготвени да го почитуваат на прекинот на оргнот во Сирија

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави  дека Русија добила информација дека сите страни од кои се очекува да учествуваат во запирањето на воените дејствија во Сирија,
Свет

Путин воспоставува антитерористички штабови на крајбрежјето

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин наложи воспоставување антитерористички штабови во неколку крајбрежни региони, соопшти Кремљ. Единиците ќе бидат организирани во Каспијск на Каспиското Море, во Мурманск
Свет

На заедничката фотографија на учесниците на Конференцијата во Париз отсуствува Путин

А1он
На заедничката фотографија на учесниците на меѓународната конференција на Обединети нации за климата отсуствува рускиот претседател Владимир Путин, објави ТАСС. Путин не е на заедничката
Видео Свет

(ВИДЕО) Путин: Турција е соучесник на терористите, ќе следува одговор од Русија

А1он
Нападот врз рускиот авион Су-24 е нож во грбот на Русија, забиен од страна на соучесниците на терористите, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин. Тој
Свет

Путин: Случувањата во Париз се монструозни

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин изрази сочувство поради монструозните терористички напади во Париз и му упати зборови на солидарност на францускиот претседател Франсоа Оланд. Случувањата во
Свет

Путин: Треба да продолжи истрагата за авионската несреќа во Египет се до разјаснувањето на сите детали

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин побара истрагата за откривањето на причините за несреќата на авионот на авиокомпанијата „Когалимавиа“ во Египет да се води се до разјаснувањето
Свет

Путин го информира Ердоган за посетата на сирискиот претседател на Москва

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин телефонски го извести шефот на турската држава Реџеп Таип Ердоган за вчерашната средба со Башар ал Асад во Москва, изјави денеска