Dmitrij Medvedev

Свет

Москва: Само да не го изберат „типот со деменција“

А1он
Зборувајќи за претседателските избори во САД, Дмитриј Медведев рече дека најважно за Русија е Американците да не изберат „човек со деменција“. Заменик-претседателот на Советот за
Свет

Медведев бесен на Твитер

А1он
Дмитриј Медведев, долгогодишен сојузник на Владимир Путин и моментално заменик-претседател на Советот за безбедност на Русија, на први мај го насочи својот напад на Твитер,
Свет

Медведев: Имавме илузии дека ќе живееме во хармонија со Европејците и со САД, тоа се распадана

А1он
Поранешниот руски претседател и премиер Димитриј Медведев изјави денеска дека светот веројатно е на работ на нова светска војна и дека ризиците од нуклеарен конфликт
Свет

Медведев со најопсна закана досега: Украина ќе ја снема зошто никому не му е потребна

А1он
Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, смета дека Украина ќе исчезне, бидејќи никому не му треба. Според Медведев, на Европа не и
Свет

За Русија секој обид за апсење на Путин ќе биде директна објава на војна

А1он
Секој обид за апсење на претседателот Владимир Путин би бил директно објавување војна на Русија, рече Дмитриј Медведев, заканувајќи се дека ќе го нападне седиштето
Свет

Медведев: Се приближуваме до нуклеарна апокалипса

А1он
Поранешниот руски претседател и актуелен заменик претседател на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев изјави дека опасноста од нуклеарен конфликт е зголемена. Тој тврди дека
Свет

Медведев: Украина ќе ја преименуваме во Schweinisch Bandera-Reich

А1он
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев вчера повторно ја спореди Украина со нацистичка Германија, кога предложи Украина да се преименува во „Швајниш Бандера-Рајх“ (Schweinisch Bandera-Reich). Овој
Свет

Медведев: Смешно е тврдењато дека на Русија и снемува оружје, знаете ли колку произведуваме

А1он
Поранешниот руски премиер Дмитриј Медведев изјави дека фабриките за оружје работат деноноќно за да одговорат на експоненцијалното зголемување на побарувачката. Тој само се насмеа на
Свет

Медведев: Поради испораката на американско оружје ќе гори цела Украина

А1он
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев изјави дека испораката на понапредно американско оружје за Украина само ќе предизвика дополнителни напади од Русија и може да ја