Dmitrij Medvedev

Свет

Медведев: Украина ќе ја преименуваме во Schweinisch Bandera-Reich

А1он
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев вчера повторно ја спореди Украина со нацистичка Германија, кога предложи Украина да се преименува во „Швајниш Бандера-Рајх“ (Schweinisch Bandera-Reich). Овој
Свет

Медведев: Смешно е тврдењато дека на Русија и снемува оружје, знаете ли колку произведуваме

А1он
Поранешниот руски премиер Дмитриј Медведев изјави дека фабриките за оружје работат деноноќно за да одговорат на експоненцијалното зголемување на побарувачката. Тој само се насмеа на
Свет

Медведев: Поради испораката на американско оружје ќе гори цела Украина

А1он
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев изјави дека испораката на понапредно американско оружје за Украина само ќе предизвика дополнителни напади од Русија и може да ја
Свет

Медведев: Ако загубиме можна е нуклеарна војна

А1он
Поранешниот руски претседател и актуелен заменик-претседател на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев се закани со нуклеарна војна доколку Русија биде поразена во Украина. Во
Свет

Медведев: Јапонскиот премиер „тропа глупости“ за Русија, треба да изврши харикири

А1он
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев денеска го обвини јапонскиот премиер Фуми Кишида за послушност кон Соединетите држави и предложи тој да изврши ритуално самоубиство. Јапонскиот
Свет

Медведев: Западна Украина сака да биде припоена од нејзините поранешни господари

А1он
Се планира да се предаде западна Украина на поранешните господари и да се преименува градот Лвов Лемберг, напиша заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија
Свет

Медведев побара од Маск да го изгасне Старлинк во Украина

А1он
Поранешниот претседател на Русија и близок соработник на Владимир Путин, Дмитри Медведев, го повика Илон Маск, најбогатиот човек на светот и новиот сопственик на Твитер,
Свет

Медведев: Дајте и на Трас Нобелова награда за најбрзо уништување на британскиот финансиски систем

А1он
Поранешниот претседател и актуелен заменик-претседател на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, преку Телеграм се исмеваше со лошите резултати на британската премиерка Лиз Трус,
Свет

Украина издаде потерници по Захарова и по Медведев

А1он
Украинската безбедносна служба издаде потерница за портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова и заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија Дмитриј Медведев,
Свет

Медведев: Голема Русија повторно се раѓа

А1он
Заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев, се огласи по потпишувањето на указот за пристапување на четирите окупирани украински региони во Руската Федерација. Тој