povisoki plati

Економија

Ковачевски: Покачувањето на платите на универзитетските професори е планирано во Буџетот

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, на новинарско прашање одговори дека покачувањето на платите на универзитетските професори е веќе планирано во буџетот
Економија

(ВИДЕО) Манчевски: Повисоки плати и поголема заштита за инспекторите

А1он
Повисоки плати, поголема заштита за инспекторите со законот за инспекциски надзор, најави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски. „Целта е да се воведе