pocinata

Македонија

Германска државјанка пронајдена почината во Кавадарци, телото на обдукција

А1он
Во ОВР Кавадарци, синоќа од Итна медицинска помош било пријавено дека во куќа во градот, сопственост на 75-годишник, била пронајдена почината 67- годишна германска државјанка,
Македонија

Кавадарци: 41-годишна жена пронајдена мртва во својот дом

А1он
41-годишна кавадарчанка синоќа била пронајдена почината во нејзиниот дом во Кавадарци, информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Смрт без траги на насилство констатирал лекар