При гаснење пожар во куќа во Волково, пронајдена почината жена

Од:

Почината 51-годишна жена е најдена во куќа во Волково во која настанал пожар рано утрово.

Како што наведуваат од полицијата, на 1 август 2021 во 4:35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Волково, скопско, настанал пожар во куќа.

При гаснење на пожарот, од екипа на Противпожарна заштита била пронајдена почината С.С.(51). Лекар констатирал смрт без траги на насилство.

Од страна на увидна екипа од СВР Скопје бил извршен увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он

Автомобил се запали во скопската населба Аеродром

А1он

Голем шумски пожар во близина на Велес

А1он

Таравари: Не би сакал да верувам дека пожарот во Русино е дело на некој партиски пироман

А1он

ВИДЕО: Се запали подрум на зграда во Аеродром

Маја Илиевска-Пачемска